Прямой эфир 10 заповідей нової України.

Прямой эфир: 10 заповідей нової України.
1) Не давати і не брати хабарі

Риба гниє з голови, а в нашому випадку – країна гнила, починаючи з кожного з нас. Цукерки лікарям, коньяки за швидке виготовлення документів, пухкі конверти за прийняття на важливу посаду, фраза “ну, ти ж знаєш, що треба зробити” – все це підживлювало колосальну систему корупції, яка починалася з маленького села і закінчувалась Межигір’ям. Не буде пропозиції – не буде і попиту на хабарі. Почніть будувати Європу персонально біля себе – припиніть підживлювати піраміду корупції. Це не страшно.

2) Не красти

Важко втриматись від спокуси підправити документи та списати з бюджету компанії трошки менше, а собі в кишеню покласти трошки більше. Особливо, коли на тебе вдома очікує сім’я. Треба навчитись систематично вивітрювати з голови дурні звички родом з СРСР: брати те, що вам не належить або погано лежить будь-де – на роботі, на вулиці чи деінде. Ви крадете не у когось нереального – ви обкрадаєте в першу чергу самого себе – бо жити ж тут вам. Кожного разу, коли у вас виникатиме таке бажання – погляньте на себе у дзеркало і побачте там Януковича.

3) Поважати інших

Мирне співіснування неможливе без поваги, і саме воно стане запорукою економічного успіху. Лише коли ми навчимося поважати інших людей – незалежно від того, якою мовою вони розмовляють, якої вони нації, віросповідання, орієнтації чи яку музику слухають і яких політиків підтримують – лише тоді зможе початися справді мирне життя. Просто прийміть те, що хтось не такий, як ви – і стане набагато легше, повірте. Наша різноманітність і робить нас сильними.

4) Допомагати

Вбивайте вірус байдужості всередині себе. Не бійтесь підняти людину, яка впала посеред вулиці чи загубилась в чужому районі. Це не соромно, це навпаки – дуже приємно! Щира посмішка та слово “дякую” мотивує краще всіх нагород та премій. Ну і рано чи пізно може трапитись так, що допомога буде потрібна вже вам – ви б не хотіли залишитись на самоті, правда?

5) Тримати чистоту

Чомусь, як тільки ми потрапляємо закордон, у нас вмикається режим “Європи” – ми припиняємо смітити та порушувати правила. Чому б не спробувати тримати цей режим в увімкненому стані – постійно і вдома? Це дуже просто: ніж жалітись на те, який срач біля вашого будинку, припиніть кидати недопалки та обгортки будь-де. Не бійтесь поширювати цей приклад на оточуючих, якщо бачите, що хтось навіть не думає про те, де викидувати сміття. В Україні є прекрасні ініціативи – наприклад, “Зробимо Україну чистою” – їм потрібна ваша підтримка.

6) Самоорганізовуватись

“Хата скраю” – це архаїзм та девіз старої України. Гаслом нової України має стати самоорганізація. Якщо ви не вірите – подивіться відео з Майдану і зрозумійте, що насправді це дуже легко – навіть коли вас 10, 500 чи тисячі. Ведіть діалог з сусідами – відстоюйте права своїх будинків. Розмовляйте з колегами та розвивайте робочі колективи. Одна людина здатна зробити багато чого, а група самоорганізованих людей – ще більше і ще краще. Попросіть допомоги, зорганізуйтесь з тими, хто солідарний з вами – і ви зможете вирішити будь-яку проблему.

7) Брати відповідальність

Настав час розширити коло відповідальності трохи далі, ніж ви звикли до цього. Потрібно прийняти цю думку до уваги: лише ви несете відповідальність за власне життя та за власний успіх, і ніхто інший! Ваша відповідальність – це і чистота в місті, і депутати, яких ви обираєте, щоб представляти ваші інтереси. Не бійтесь брати відповідальність за свою роботу, свої обіцянки та своїх близьких: це додає наснаги, сил та впевненості у діях. Це – фундамент вашого існування.

8) Не боятись

Це – саме те, з чого починається нова Україна. Люди почали усвідомлювати, що страх – це єдина перепона до кращого життя. І Небесна сотня поклала свої життя саме за те, щоб ми змогли жити у країні без страху. Щоб ми не боялись гуляти містами, відстоювати свої права, ловити злодіїв та вільно висловлювати свою думку. Свобода – це перша сходинка до змін. Лише будучи фізично, морально і духовно вільними, ми зможемо втілити у життя всі ті мрії, про які думаємо кожного дня.

9) Не чекати

Досить чекати, що хтось прийде і зробить порядок біля вашого будинку. Досить чекати, що держава в обличчі чиновників чи влади дасть вам роботу чи вирішить проблеми. Найбільш незадоволені життям – це ті, хто скиглить і чекає, що хтось зробить все за нього. Вставайте і дійте! Лише від вас залежить, наскільки хорошим буде ваше життя.

10) Розширювати кругозір

Час вийти на світло із печер своїх стереотипів. Час позбутися міфів, які весь час насаджують вам політики чи ЗМІ – лише так ви знайдете справжню істину. Не судіть про те, чого ви не знаєте чи не бачили. Подорожуйте – починайте з найкращих куточків своєї області і закінчуйте найкращими місцями України та світу. Виділяйте на це час і гроші. Читайте книги та знайомтесь з новими людьми. Відкрийте себе для світу, і він відкриє всю свою неймовірність для вас.

19 комментариев

avatar
Очень всё правильно.
Маленькое дополнение: надо расширить пункт 5 по поводу собачьих какашек на газонах) хозяева! айда убирать за своими любимцами, ибо куда не упадет взор — мина! как-то не по-европейски)
avatar
да! да! да!!! и не выгуливать их на детских площадках!
avatar
И в соседских дворах
avatar
Забрала в контакт :)
avatar
я с утра нарушила уже пункт 1.
сдала ребенку анализы и узи без очереди, по знакомству за мзду. (просто я так уверена, что сделают их хорошо и результат через 15 мин)
avatar
ата-та по попе!
avatar
Не думаю, что взятки в нашей стране начинаются с маленького села, верней несколько столетий назад наверное так и было)) а сейчас в гос. службах практически любой процесс несет в себе излишние функции, сопровождающиеся сложными процедурами, специально создающимися, что уже само собой подразумевает коррупциогенность. Мало того, даже тарифы установленны. И я считаю, что это по большей части, принципы гос. служб и в первую очередь надо менять работу в целом этих самых гос служб.
avatar
Могу сказать про себя когда с моей мамы вымогали деньги в соц службе за предоставление субсидии(которая ей была положена по закону) я просто позвонила на правительственную горячию линию и все вопрос разрешился сам сабой-для меня это было дело принципа.
Так что согласна в первую очередь надо начинать с себя.
avatar
то ли мне везет на порядочных людей, то ли я не умею давать взятки и просто не замечаю намеки) не могу вспомнить, чтобы у меня открыто кто-то требовал взятку… кроме врачей, пожалуй
avatar
Ань, многие сами приучают врачей к взяткам)))У меня диабет и алкоголизм мог развиться от каличества приносимых коробок конфет и алкоголя(хотя я его не вымогала).А когда деньги придлогали и я отказывалась вообще смотрели как на не нормальную.
Зарплата у меня на тот момент была 980грн)))
avatar
а договорные роды нынче в роддомах за кучу денег — это считается взяткой?
avatar
Я своё мнение излагала исходя из собственного опыта, который куда серьезней чем предоставление субсидии… ты думаешь я хочу отдавать свои же деньги за свою же правду?
Мой папа- человек-справедливость, он работал в органах, но уволился потому что свыше заставляли создавать определенные ситуации и брать взятки…
А не подскажешь куда мне позвонить чтоб сына в сад взяли?)
avatar
А где живешь?
avatar
Донецк)
avatar
В принципе при администрации каждого города должна быть горячая линия (поищи телефон в инете) для жалоб.
avatar
не думаю, что взятки берут из-за сложных процедур.
не оправдываю брателей взяток, но отчасти понять их могу. когда ты ходишь на работу 5 дней в неделю с 9 до 6, и за это получаешь 2-3 тыс грн. (а то и меньше), это не очень мотивирует. а если дома ребенок, и не один? которого надо кормить, одевать, учить и, не дай Боже, лечить…
если бы зарплаты у гос.служащих были достойные и позволяли прожить на них, то, думаю, своим местом больше бы дорожили и не рисковали бранием взяток
avatar
Исходя из того, что я написала выше про папу, то в его случае место работы сохранилось бы как раз таки за брание взяток.
Нет им оправдания! Многие берут взятки у таких же родителей с такими же детьми и их не волнует, где люди будут брать деньги, за что лечить своих детей… А проблемы и размеры взяток бывают разных размеров.
Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.