Прямой эфир "Дружні" відносини з сусідами. Продовження.

Як ви вважаєте, чи бувають ситуації, коли варто дитині заборонити з кимось товаришувати?
Дитині від 1-го до 6-ти років маю на увазі, мова не про підлітків.

100 комментариев

avatar
Дуже хочу почитати ваші думки, та, можливо, пережиті такі ситуації.
avatar
Мне мама никогда и не с кем не запрещала дружить)))А как будет у нас еще не знаю)))
avatar
Мені також ніколи не вказували, з ким дружити ) Мене коробило до нещодавна взагалі від такої фрази, вважала, що це дурість. Але думку змінила (
avatar
не сталкивалась лично в своей жизни с таким, а вообще то думаю иногда стоит оградить от общения негативного примера поведения, если вдруг такой будет.
Ну а как это все на практике происходит не имею понятия.
avatar
Через надмірну кількість коментарів пояснюю чому мене це цікавить )))

Я живу у комунальній квартирі, з нами живе сім«я з двома дітьми — менший син старше на рік від Влади, старший — на 6 років старший за Владу.

Періодично вони граються у коридорі. Хлопці майже кожного разу ображають Владу. Пишу не „один одного ображають“, бо саме так і є, ображають лише хлопці. Маніпулюють Владою, типу не будеш грати по нашим правилам — не будемо гратись з тобою. Іграшки виносить лише Влада свої, за всі роки лише кілька разів її „друзі“ винесли якусь свою іграшку та дозволили Владі погратись.
Влада у мене болтушка, якщо щось нове вивчила в садочку, зі мною чи на танцях — обов»язково хоче поділитись з друзями, показує свої вміння — у відповідь лише насмішки та «фуу», ніякої поваги до свого товариша, мовчу вже про меншого товариша та товариша жіночої статі ))
Обзивання регулярно. Наче б то не дуже злі, типу «плакса», «жадіна» (це при тому, що граються Владиними іграшками), "істеричка", «зла какашка». Прикол ще у тому, що самі ці хлоп«ятка плачуть та заводть істерики по кілька разів на день, і я не перебільшую. Я вже не раз скаржилась на лисичках, що сусіди наші дуже шумні. Вони просто не вміють нормально говорити. Що мама їхня весь час кричить, що діти так само у відповідь здіймають крик. Хоча вже обидва школярі, але речі до сих пір кидають у психічному припадку (1-ший клас та 5 чи 6-тий клас!). Обзиваються діти з подачі їхньої мами. Як тільки у нас якась ситуація критична, сусідка обов»язково мені щось скаже. З посмішкою та солодким голосочком типу «Ой, Влада така істерична, може подавай їй заспокійливе». Це при тому, що в нас плачі та істерики трапляються на багато рідше, ніж у них. От як взагалі язик може повернутись мені таке говорити, коли самі кричать та істеричать постійно?? x_x І після такої фразочки від мами, дітки обов«язково на Владине питання, чи вийдете погратись у коридорі відповідають „Ти плакса“ чи „ти істеричка“ та не виходять гратись по кілька днів.

До січня цього року я Владу вчила не звертати уваги, хоча її, звісно, таке відношення засмучувало. Вчила пробачати та забувати образи, навіть якщо „товариш“ і не просить вибачення. Також Влада регулярно просила пробачення у Максима, коли у них виникала спірна ситуація, він — жодного разу не попросив, лише відвернеться та мовчить.
Я вважала, що з такими навичками їй буде легше в житті, хотіла, щоб вона була компромісною.

Але дещо трапилось у нас 13-го січня. Після чого я як наче прозріла.
Вірніше я прозрівала протягом тижня, не одразу, тугенька я ))
На наступний день після 13-го січня Влада попросилась погуляти в коридорі з Максом, я як завжди вирішила не звертати уваги на образи та дозволила. Але сусідка не дозволила Максу вийти до Влади ))
І за останній тиждень я усвідомила, що треба не лише вчити дитину не ображатись та не бути злопам»ятною, але все-таки навчити саму себе поважати також необхідно :( Якщо я далі дозволятиму Владі гратись з сусідськими хлопцями, то ставши жінкою та зустрівши чоловіка, який буде її принижувати, можливо, навіть піднімати руку — вона буде вважати, що так має бути, буде лише пробачати, просити пробачення та терпіти :(( В мене є знайомі жінки, які тепрлять знущання чоловіка та вважають, то це нічого страшного, так має бути (( Я не хочу такої долі своїй дитині :(

Тому Владу більше не пущу гратись з сусідськими хлопцями >_<

Я не збираюсь її захищати від усіх дітей )) З іншими буду продовжувати вчити не ображати самій та не ображатись, якщо ображають її, шукати компроміси.
avatar
Вибачте за такий великий текст ))
І це ще не все, хочеться вилити душу та послухати зі сторони поради. Збираюсь з думками :(
avatar
я с тобой полностью согласна насчет того, что бы такое поведение мальчиков не вызывало у нее понятия — нормы.Потому такое поведение не фига не норма!
А насчет мамы тех мальчиков, я вообще в шоке, я скорее всего не сдержалась бы и красноречиво ответила на такие слова как ты написала про успокоительное и истеричность!
avatar
Юль, справа в тому, що я реально не вмію за себе постояти. Я могла б поговорити з іншою людиною дешевно, по-дружньому. Але якщо людина приблизно мого складу характеру. З такими як Наташа — я не вмію перекрикуватись. Вона абсолютно не вміє говорити на сер"єзні теми. Тільки напруга зростає — одразу крик. Я її не перекричу, та навіть як би могла — не хочу опускатись. Мені на справді шкода Наташу, у неї нема подруг, жодної приятельки. Круг спілкування — мама, сестра. Важко жити в одній кімнаті в комуналці у чотирьох.
Я її сприймала таку, як вона є. Я завжди так роблю. Подругою вона мені не стане ніколи, це я зрозуміла з перших тижнів життя разом. Я весь час абстрагувалась від її колкостей, які вона дозволяє весь час собі відпускати в адресу мене, моєї дитини, та, навіть, в адресу друзів Влади ))
Я старалась підтримувати здорову атмосферу у нас в квартирі. Не приємні вислови швиденько забувала та спілкувались як нічного наче не трапилось. Мені так простіше, ніж ставити на місце, сваритись, терпіти не можу напруження у повітрі не важливо де — на роботі чи вдома. Мені краще не звернути увагу.
Але більше так не можу. Я дурне. Я тільки днями збагнула, що якщо я можу абстрагуватись, зробити вигляд для самої себе, що мене ніхто не образив, то я ж так само можу абстрагуватись від людини. Як би Наташа відчувала, що я її не підпускаю до себе, вона б і не дозволила б собі мені взагалі щось казати. Вона на мене образилась зараз та не розмовляє. Але мене це зараз дуже влаштовує :) Я продовжу таку поведінку, не буду, як раніше, розпочинати спілкуватись як приятелі, наче нічого не сталось. Більше не дам ображати себе та тим паче свою дитину.
avatar
я просто человек эмоциональный и в горячке меня не остановить, иногда после того как эмоции мои остыли, я задаюсь вопросом на кой ляд я вообще лезла, если человек такой то его не изменить и уж тем более чего-то не доказать.
Но ладно если это у вас там конфликт, но когда ребенок страдает, обижают, обзывают я думаю стоит иногда сделать замечание маме, не криком конечно а так спокойно сказала развернулась и ушла, а она пусть стоит и думает
avatar
Я цього разу так і зробила — Наташа образилась капець.
Не розмовляє )) При чому я не змогла втиснути між криками свої зауваження та пояснення, не нагадала навіть про ситуацію останню, коли діти при ній ображали Владу. Тільки сказала, що перед тим як робити зауваження комусь, треба за собою слідкувати та за своїми дітьми. Просто жах жах жах як я можу образити. Смішно )))
avatar
Чему удивляться ее детям, если она сама с * приветом*, неужели нельзя нормально поговорить
avatar
Так отож :(
Знаєш, як вони уроки вчать?
Хлопці бояться відповісти, бояться відповісти не правильно на запитання. А вона замість того, щоб пояснювати, питає ще раз і ще раз і так багато разів, тільки щоразу голосніше та голосніше. Типу 2+2? 2+2?!!! 2+2?!!! Шкода і її і дітей. Як тут можна очікувати, що вона буде спокійно стояти та слухати чи сама висловлювати свою позицію :(
avatar
поэтому и обиделась, что понимает свою неправоту, всегда прокатывало, а тут не прокатило.
avatar
Більше не дам ображати себе та тим паче свою дитину. — вот это правильно! быть вежливым и не конфликтным хорошо, но быть терпилом — тоже не стоит!
avatar
Я це зрозуміла лише після 30-ти років та 5,5 років образ моєї дитини (
avatar
Вот ты сама даешь себя обижать и спускаешь с рук людям обиды, а так нельзя! Я не призываю скандалить, но всегда необходимо дать человеку понять, что он тебя обидел.
avatar
Та отож ( Буду працювати над собою.
avatar
Помню мне в детстве так чтоб запрещать не запрещали, но постоянно науськивали по поводу осторожности в выборе друзей, никому не доверять, ни с кем не откровенничать, типа все предают подружки. Это, конечно, уберегло от разочарований, но и от друзей тоже(
Пока детки маленькие мы можем разве что как-то обсуждать поступки, моральные ценности, где-то повлиять на количество времени с нежелательными друзьями, если это не в садике, конечно. Но запрещать, думаю, не стоит, пусть учится делать свои выводы.
avatar
Прочитала всю историю… Сложно будет ограничить их общение в одной квартире, не усилит ли запрет тягу к этим мальчишкам? Как-то разговаривать с самой Владой нужно, может, давать оценку мальчикам, что они некрасиво поступают. Типа отпущу если они придут сюда и перед нами извинятся и т.д.
А что папа думает по этому поводу? Может, мужской взгляд более здравый?
avatar
Ти права ) Те, що я не дозволяю більше звати гратись — засмутило Владу, навіть протести виказувала. Не знаю, чи правильно я зараз з нею працюю, я не поясню їй, про те, що коли вона виросте дорослою жінкою це може їй зашкодити і т.д… Вона ж не зрозуміє ще ))
Але я приводжу приклади з її іншими друзями на майданчику, наче почала розуміти, що я хочу довести )

Але сьогодні зранку виходили в садочок та зустріли Наташу, Влада не привіталась з нею. Ми відійшли, я запитала чому не привіталась. Сказала, що не хотілося :( Але цього я не хочу. Я хочу, щоб вона з повагою відносилась до усіх людей, просто не дозволяла себе ображати. Ще буду працювати над цим. Складно все це :(
avatar
ну ты даёшь! я бы уже давно не выдержила и порубилась бы в капусту! конечно, раз вы вместе живёте, то это, наверное, не самый правильный выход. я считаю, что Влада у тебя уже достаточно взрослая девочка, чтобы многое понять. поговори с ней, объясни, чтом альчики поступают не правильно и плохо и она не должна позволять так с собой поступать. и обзываться нельзя. пускай она не молчит, пускай так им и скажет — так себя вести нельзя, обзываться не хорошо итп. если ей обидно — то пускай не играет с ними! я к тому, что она сама должна принять решение, что запрет может исходить и не от тебя, а она сама вполне может понять, что такое поведение не приемлимо! совсем общения избежать не удасться, но пускай она сама учится постоять за себя и наче она и впрямь может усвоить такое мужское поведение как должное!
avatar
Даня ещё вот не понимает, если его обижают (если не дирутся, конечно)))), насмехаются старшие дети, мне, как любой маме, обидно за него! я такие игры сразу прекращаю, объясняю — не можете играть дружно, значить поразнь будете играть! неправильное и нечестное поведение со стороны Дани я тоже присекаю на корню (хотя это вообще единичные примеры из разряда «не поделился пасочкой»), объясняю, как хорошо поступать и как поступать плохо. учу просить прощения итп.
avatar
В якийсь період Влада впевнено та суворо казала, щоб її не ображали. Я колись писала )) Це прикол був ))) Влада ж менша на рік, Макс і зростом вищий і старше, але колись Влада його у куток загнала своїм впевненим та горомим голосом із фразою «А ну не ображай мене!» Реально у куточок затиснувся Макс ))))
Але згодом він почав маніпулювати. Перший образить, Влада на своєму стоїть — тоді той відвертається та ображається, або йде гратись зі своїм старшим братом. А Владка сама, сетри/братика нема. Мама у якості подружки в такі моменти не дуже влаштовувала :( А ще й я вчу не звертати уваги, не злитись. От і довчилась :(
avatar
13 СІЧНЯ

Я вже писала, що цього року Владка наслухалась від подружок про колядування та дуже сама захотіла таким зайнятись :) Отже, почали ми шукати в інтернеті гарну щедрівку.
Більшість щедрівок — про «дайте ковбасу», «дайте п»ятака". Мені вони абсолютно не подобаються, навіть дратують. Знайшли нормальну щедрівку, довгу, аж на 5 куплетів :) Тут наш татко почав дразнитись, відволікати Владу та намагався її навчити все ж про «дайте-все-нам-дайте» Я сказала таткові та Владі, що ми таку навіть не будемо вчити, бо це не щедрівка а «попрошайка». В той же день заговорили з сусідкою на кухні про традиціїї, кутю, щедрівки. Я мала необачність знову висловити свою думку з приводу того, що мені не подобаються щедрівки-попрошайки, ми знайшли нормальну щедрівку та будемо її вчити.

12-го січня Владі нарешті далась та щедрівка, до цього у нас не виходило вивчити жодного разу довгий вірш. Вона на радостях побігла розповісти своїм «друзям» щойно вивчену щедрівку. Наташа (сусідка) була на кухні, діти поруч. Мені з кімнати дуже гарно все чути. Отже розповідає Влада свою щедрівку, її «друзі» весь час кричать іди довчи!!! Закривають вуха та кричать ла-ла-ла як Воронін старший із серіалу, коли не хоче слухати, що каже його дружина. Але Влада, запинаючись, під шум та гам, все ж розповіла до кінця. Мені дуже хотілось вийти, забрати Владу та зробити зауваження, що треба проявляти повагу до свого товариша, навіть якщо не подобається вірш. Але це ж не мої діти та й мама їхня поруч. Але сусідка ні пів слова не сказала. А що, то ж діти :)
Ну й ладно, я про це забула.
Влада, звісно, повернулась до мене засмучена, але я на те й мама, щоб підтримати її, та допомогти вивчити вірш краще.

Наступного дня, після того, як Владка повернулась із щедрування, Макс (менший, першокласник) — вирішив пощедрувати Владі ) Розповів їй щедрівочку про «Щедрик-ведрик… дайте п»ятака… і т.д." Влада послухала та сказала, що це не щедрівка, а попрошайка ) Наташа тут же мені виказала про те, що даремно я сказала при Владі, що такі вірші — не щедрівки, тепер вона ображає інших дітей. Я в ту ж хвилину завела Владу в кімнату і провела з нею бесіду, про те, що це мені не подобаються такі віршики, але на справді на смак та колір нема товаришів, і виказувати іншим діткам не варто, що хтось не гарно розповідає, бо можна дуже сильно когось образити. Влада вийшла та попросила пробачення у Максима, сказала, що його вірш гарний по-своєму.
Начебто свою помилку я виправила?

Але Наташа так не вважала :) Закатала мені після цього скандал з криками-орами, при дітях. І на наступний день не пустила Макса гуляти з Владою. Офіційно не сказала чому саме, але виглядало, наче не хоче, щоб Влада навчила Максима поганих манер :/
avatar
чем больше я читаю про ЭТУ Наташу, меня тут разбирает от злости.У тебя просто железные нервы, ты так спокойно с ней общаешься, я бы уже разорвала бы ее на мелкие ласкутки и детей ее тоже.
Надо было тебе зайти на кухню забрать Владу, когда те галдели не давая рассказать стих, я бы конечно еще буркнула что нибудь:)
avatar
Так, нерви залізні ) Але не знаю, плюс мій чи мінус >_<
avatar
а почему ты не делаешь замечания соседке на счёт обзываний?
avatar
вот я про это тоже спрошу, насчет обзываний надо обязательно, сделать замечания.
avatar
Дурне я ^^;
Я пару разів казала хлопцям, але не мамі їх. Вони тут же відвертаються від мене і йдуть у своїх справах.

Я не можу дати зауваження чужій мамі ) Я ж також не ідеальна ) В мене не повернеться язик щось сказати про виховання ))
avatar
ну и что, все могут сделать конструктивное замечание! мне тоже делают иногда, я задумываюсь, не вижу в этом ничего плохого, не понятно, что неприяно, но тем не менее! у меня даже недавно было такое, что мамашка, которая делала мне замечания насчёт Дани подошла и извинилась, сказала, что была не права! хотя замечания делала больше года назад!
avatar
Теоретично розумію, але практично не пересилю себе ніколи )
avatar
Тяжело правильно воспитывать ребенка, когда вокруг слишком много не правильных людей :(
avatar
А починаєш так думати, тут же стає якось підозріливо самій собі )))) Як таке можу бути, я правильна а навколо всі не правильні ))) Щось тут не так )))))))
avatar
Ну да правильность то у всех разная:-)
avatar
мне кажется, в этой ситуации разночтений быть не может.

одно дело не давать ребенку дружить с кем-то из-за того, что у него мама дворник. действительно, глупо. или заставлять поступать на финансиста, если дите мастер спорта по бальным танцам и грезит ими.

но твое дитя обижают! тебя травят в твоем же доме! так может набраться смелости и так поговорить, чтобы она раз и навсегда обиделась и проблема рассосется сама собой?)
avatar
Так, треба було давно це зробити ( Шкодую, що така слабка виявилась. Але краще пізно це зрозуміти, ніж ще пізніше ) Сподіваюсь, що ще не все втрачено, буду працювати над цим.
Але навряд чи Владі дозволю гуляти, я просто не зможу довести мамі чи дітям з сусідньої кімнати, що вони не праві.
Сподіваюсь, що скоро нам таки вдасться виїхати та жити без сусідів.
avatar
мне кажется, ты на себя наговариваешь.
вцепиться ей в волосы при первой же перебранке — это каждая может :) а 5,5 лет сглаживать острые углы — это надо силу воли иметь.

меж тем, учиться защищать твои интересы тоже надо. я тебя очень хорошо понимаю, чуть больше 10 лет назад я была такой же)
avatar
по-моему они сели тебе на голову)) Женя ты меня удивляешь!
avatar
А що, ти думала, що я інша? )))
avatar
у я подозревала, что ты очень мягкая, но так долго… это преступление против себя!
avatar
ну а вообще Влада уже взрослая девочка и сама понимаем, что их поведение не правильное и раз она обижается, то и играть не стоит.Хотя наверно ей скучно там поэтому она с ними играет.
avatar
Вона то доросла, може образитись на інших дітей, але на цих я занадто багато вчила її не ображатись x_x От таке я дурне мамашко. Коротше, так де треба — ображається, бо вік такий. А тут — стелеться як та доріжка, щоб ноги об неї витирали.
avatar
Мне запрещала бабуля дружить с лучшей подругой. Думаю все дело в том, что мы вместе пробовали пить, курить, опаздывали сильно домой)) До сих пор другим крепко, недавно дочку её окрестила)
avatar
А можно повторюсь с вопросом? что папа думает по этому поводу? на твои замечания мальчишки не реагируют, а на мужское замечание?
avatar
Наш папа абстрагується від сусідів. Він в принципі нічого не має спільного з Наташею.
І мені теж саме радить. Ображають — нехай не грається. Це все. Нічого він робити не буде.

І Наташа також не має нічого спільного з нашим татком.

Справа в тому, що Вітя мій народився у цій квартирі, а Наташині батьки отримали цю кімнату, коли ще і Вітя мій був малим, і Наташа також дитина. Вони росли разом. І видно Вітя просто зробив для себе висновок давно не підпускати до себе близько Наташу, не мати з нею ніяких справ. Мені варто було одразу те ж саме робити.
avatar
да, сложно.

а как часто вы пересекаетесь с ней в быту? у вас общая кухня?
avatar
У нас спільна і кухня, і ванна і туалет, і коридор.
На кухні дві плити, два холодильники, столи також у нас окремо.
Лише одна мийка.
Мені важко щось готувати, стояти спиною, наче я вперше бачу цю зовсім чужу людину. Але за тиждень вже починаю звикати, далі буде простіше. Бар"єр я переступила для себе. Більше ніяких дружніх відносин.
avatar
наушники в уши и ты никого не замечаешь!
avatar
Я тепер без навушників нікого не помічаю )
Я живу своїм життям, витрачаю свої сили лише на виховання своєї дитини, та на свою сім«ю, на шкландали та зміїні ігри часу та бажання не маю, ображати себе та свою сім»ю нікому не дам. Ось :) Моя позиція тепер ))
avatar
так держать!
avatar
Ох, Женя…
Читаю и думаю о том, что если бы таких людей, как ты, было больше, мир бы стал лучше.
Ты все правильно говоришь Владе. Но увы, идеальное общество, где все друг друга любят и уважают — утопия, и действительно твоя обязанность уберечь своего ребенка и научить в нем выживать.
Мне кажется, в тот момент, когда соседка впервые обидела или позволила своим детям обидеть Владу, ты получила право говорить ей то, что думаешь.
Вроде и не виноваты ее сыновья, понятно, что они такое поведение считают нормальным не по своей вине (мама же плохого не посоветует, ага), но зачем твоей Владе такой пример перед глазами?
Короче, я за ограждение от общения. У нее же есть другие друзья? Расскажи на примерах, почему тебе не нравится, что она с ними играет, расскажи, что была неправа, когда не заступалась за нее. Вроде и неэтично не разрешать с кем-то дружить, но на то мы и родители (старшие опытные товарищи, лучшие друзья), чтобы правильно сориентировать в жизни.

И да, а что папа? Вернее, папЫ. Если папа мальчиков не может мозг жене и оболтусам вправить, может, пусть папа Влады поговорит по-мужски с обидчиками? А Наташа пусть обижается сколько влезет, вы же на равных правах в этой квартире живете? Почему 5,5 лет страдает только ваша семья?
avatar
Дякую, що ви мені вірите та на моїй стороні, а не на Наташкиній :/ Впевнена, що вона мені кістки обмиває з іншими сусідами, та по її версії — я, мабуть, не виховую Владу )))

Друзі у Владки, звісно, є. Просто я буваю загружена роботою, та не маю можливості погратись з нею чи повести на більш довгу прогулянку на майданчик :( Але тепер з цим тим паче буду боротись, прцюватиму вночі, якось викручусь.

Про свого чоловіка написала вище. Він не буде розборки влаштовувати, і просто щось виказувати також не буде.
Наташин чоловік — просто душка. Виглядає добряком з завжди гарним настроєм. з нашим татком вони нормально спілкуються, але не часто — якось не перетинаються :) Жінки туди-сюди на кухню виходять, а чоловіки по коміркам сидять )
Наташин чоловік ніколи також не втручається, хоча впевнена, що йому вона в першу чергу поскаржилась, що я їй гадості наговорила (ну, про те, щоб спочатку за своїми дітьми прослідкувала, чи вони нікого не ображаються, перед тим як мені робити зауваження, після того, як Влада вибачилась у Макса, що образила його та його віршик :/)
Але він приходить з роботи рівно в 19 — та відганяє від себе синів, бо він втомлюється на роботі :( З цього приводу мені також шкода і Наташу і дітей — бо їм дуже не вистачає чоловічого виховання.

А з приводу страждань… Це ще на два екрани буде текст )) Пожалію ваші очі та вуха :)
Наташа — не та людина, яка може адекватно оцінити свої вчинки. Я впевнена, що це вона вважає, що їхня сім«я страждає через нас.
Просто смішно спостерігати з яким виразом обличчя вона прибирає спільну територію )) Наче ми насмітили, та наче ми ніколи не прибираємо :) Хоча я стараюсь не допускати зауважень в свою адресу, прибираю спільну територію частіше, ніж свою кімнату -____-. Графік прибирать Наташа не захотіла робити. Їй приємніше робити вигляд, наче вона тут страждалиця вдень та вночі прибирає за своїми сусідами :() бідненька )))))
avatar
Вот почему? Почему ты постоянно думаешь о том, что подумают люди???
avatar
Не знаю, завжди думаю про це ) А з приводу Наташі — тут думати не треба, всі її думки написано на обличчі
avatar
поменьше думай об этом, гуляй сколько тебе удобно и где удобно.
avatar
Ну, я гуляти не боюсь по своїй квартирі ) До речі, раптом що, я тут прописана у чоловіка і Влада також, а Наташа та діти — ні )))
avatar
я об этом
Дякую, що ви мені вірите та на моїй стороні, а не на Наташкиній Впевнена, що вона мені кістки обмиває з іншими сусідами, та по її версії — я, мабуть, не виховую Владу )))

Друзі у Владки, звісно, є. Просто я буваю загружена роботою, та не маю можливості погратись з нею чи повести на більш довгу прогулянку на майданчик Але тепер з цим тим паче буду боротись, прцюватиму вночі, якось викручусь.
avatar
З приводу того, що ви мені вірите я писала… Так ви ж могли мені і не повірити )) Ви ж мене не знаєте зовсім :) Я, наприклад, не поспішаю робити висновки, якщо мені хтось скаржиться на третю особу.

Я маю думку про те, що Наташа мені кістки перемиває з іншими сусідами. Це погано? Я ж не страждаю, просто допускаю… Вірніше я знаю, що вона любить попліткувати, і якщо є хтось, кому цікаво про мене слухати, то обов«язково понарозкаже. Але мені байдуже. Я дуже просто відношусь до пліток поза спиною Їх було дуже багато за моє життя у містечку маленькому ))

А гулятиму з Владою більше — щоб Влада не почувала себе самотньою та не хотілось їй до сусідів )). Зараз вона тьху тьху краще стала ходити в садок, тому зараз в мене є можливість працювати поки її нема, а коли приходить — щось разом майструємо, малюємо.
avatar
Я правильно зрозуміла тебе? :)
avatar
да, теперь я поняла
avatar
Одна з багатьох ситуацій, від якої в мене волосся стало дибом та я так розгубилась, що не змогла сказати а ні слова :)

Владі десь рочки 1,5-2, Максу — 2,5-3. Точно не пам«ятаю, але діти ще малі
Влада винесла свій конструктор. Поки копошилась з двома детяльками, Макс згріб до себе всі інші деталькі в кучу, закрив від Влади руками, щоб Влада не могла взяти та самому їх усі прилаштувати до будиночка, який планували побудувати удвох :)
Влада звичайно ж починає плакати. Я та Наташа поруч. Наташа каже: „Влада, яка ти жадіна!“
x_x x_x x_x
avatar
Даааааа у Наташи видимо, реально с головой проблемы
avatar
Женька у тебя там нимба нет? у тебя святое и железное терпение.
Но, это то терпение которое несет ущерб.
Нельзя… НЕЛЬЗЯ… позволять людям так с тобой разговаривать, так разговаривать с твоим ребенком.
Очень плохо конечно, что вы делите один дом так сказать, и у вас слишком много общих площадей, НО надо поставить ее на место!!! Она видать поняла, что Жене что не скажи она стерпит, ну так удиви ее, и покажи что Женя не все стерпит, что Женя тоже может ответить, не криком, не истерикой, но как то убедительно, пусть грубо даже будет, но что б она поняла. А то чесс слово охото приехать к тебе в гости и оторвать душу на твоей соседке))
avatar
можно и я с тобой? а давайте все к Женьке приедем и поставим это наташо на место — пусть знает наших!!!
avatar
она ее вообще потом сьест.
или нам всем придется переехать к Жене, чтобы строить соседку регулярно))
avatar
Я ж тоді буду ябєдою )) Я краще тут навчусь у вас теорії та буду сама практикувати ))))
avatar
Мені сестра моя колись радила мені повернутись різко до Наташи, коли вона знов буде мені щось вказувати, та заматюкатись смачно, тихо але щоб аж мурашки по спині побігли ))) Щоб Наташа від шоку не змогла отямитись довго ))) Я тоді тільки посміялась, але треба було щось утнути подібне ))))) Ото була б реакція у сусідки ))))))
avatar
Много уже полезного тебе написали. Надеюсь ты сделаешь правильные выводы и таки станешь стеной за Владу и себя.
avatar
Так, дякую ) Вже налаштувала себе на правильний лад. Багато думок передумала за останній тиждень, почуваю себе зараз більш зрілою, жінкою а не дівчинкою ) Ображати більше нікому не дам.
avatar
А мне ты нравишься с твоим отношением к людям:*:*:*:*
avatar
Оу, дякую *^^*
Чесно скажу, вважала завжди, що так правильно. Але ось виявилось, що деякі нюанси та виключення з правила треба мати :)
avatar
Просто дети не виноваты и ведут себя копируя поведение в взрослых.В вашем случае мамы)))Они не знают как можно иначе общаться и нет другой модели поведения.
avatar
Сподіваюсь, що в школі трохи навчаться. Я їх точно не виправлю, писала вже, що пару разів намагалась зробити зауваження — просто відвертаються, повний ігнор. Вони на майданчику ніколи не гуляли :( Ми преїхали в цю квартиру коли меншому було 7-8 місяців, Наташа не виводила його щодня на прогулянку, як і старшого, якому на той момент було 5 чи 6 років :( Вони лише на вихідних могли вийти якщо погода гарна разом усією сім"єю та гуляти десь окремо. В садочок погано ходили, тобто притертись до інших дітей не було можливості. От і копіюють лише маму, з якою весь час проводять :(
Я і кажу, що трохи шкода їх усіх :(
avatar
конечно бывают. и я считаю возможным фильтровать друзей. особенно в 1-6 лет
avatar
З сусідкою ми не розмовляємо майже. Тільки у разі необхідності — то таблетку панкреотину вона в мене питала, то я попередила, що в мене склянка розбилась та поки що не треба заходити на кухню, поки я приберу, і т.д.

Сьогодні виходжу я з кухні, переді мною Влада йде. А на зустріч нам Наташа з Максом (котрий старший за Владу на рік). І Наташа каже з посмішкою Владі: «Ти навіщо Максиму язик показувала? Не показуй більше! Добре?» Я нічого не сказала на це, бо я не знаю, чи показувала Влада язика чи ні. Але Влада розплакалась, ледь заспокоїла її в кімнаті, стверджує, що язика не показувала.

От я не можу зрозуміти. Навіть якби Влада показала Максиму язика. Невже він засмутився так сильно, що його мама у його присутності мусила робити зауваження чужій дитині? Невже вона й до школи щоразу ходитиме та захищатиме свого сина?
avatar
Бред, плохо что рядом с Владой такое окружение еще и мальчиков(
avatar
просто ей скучно стало, ты ж сама писала, что у нее общение только с домашними, а тут еще и вы теперь с ними не контактируете, на до же что-то придумать
avatar
Так, це виглядало, наче нарешті знайшла до чого причепитись та принизити мене ) Типу ткнула мені пальцем в те, що моя дитина не вихована ))
avatar
ох и *ука она капец, я бы ее по стенке уже размазала бы чесслово
avatar
В іншій ситуації можна робити зауваження, щоб язика не показувала. Але я знаю, що вони раніше один одному показували язички — грались. І взагалі, от їм можна Владу обзивати та принижувати, а Владі язика навіть показати не можна ))) Ну де тут самокритика хоч якась?
avatar
а когда вы сможете переехать от них?
приглашай лисичек в гости) Наташа забудет, что такое спокойно выйти из комнаты)
avatar
Особенно с детками лет 3х))))Она им точно ничего не сможет сказать)
avatar
Оооо да! я уже это представляю
avatar
Женєчка, ти свята людина, жалко, шо поруч з тобою живуть такі моральні каліки!
Світ був би ідеальним, якби всі виховували своїх діток, як ти.
avatar
Не выдержала дочитать все коменты… Поддерживаю всех вышеподписавшихся: я бы тоже на капусту порубала)) Давай включай боевой дух и вперед на амбразуру))

А вам никак нельзя оттуда переехать?
avatar
На даний момент нема можливості розміняти та докласти, справи не дуже гарно, як і у всих :(
avatar
Я дуже погано спала через того язика, сьогодні вранці висказала все, що думаю. Навіть в один момент голосніше за Наташу, на що вона так здивовано в мене запитала, чого я кричу )) На це я сказала, що вона завжди так кричить і на мене, і взагалі повсякденно. І на це отримала відповідь, що «я у себе вдома, говорю як хочу». Типу я не в себе вдома ))

Наташа на мене дуже ображена, що Я ЇЙ ЗАКАТАЛА СКАНДАЛ-____-
І що це я до неї чіпляюсь, і 13-го січня я до неї причепилась та вилила на неї бруд -____- Я сьогодні вже мовчати не стала, нагадала про те, як її хлопці принижували Владу коли та розказувала свій вірш за день до 13-го. Наташа каже, що то просто дурачество, і вона на дитячі балування навіть не звертає уваги. Тобто коли її діти ображають когось — нічого страшного, то ж дітки. А коли чужі діти щось не так роблять — це катастрофа, і має сенс робити зауваження і дітям і батькам і не просто тихенько попросити, а зі шкандалем.

І ще, виявляється я винна, не правильно себе повела (нагадаю, коли сказала тихо, що перед тим як робити зауваження іншим — варто подивитись на своїх дітей), що до цього нормально ми спілкувались, а я все зіпсувала -____- От така я *учка та скандалістка. Будьте дівчата обережнішими зі мною *Demon* )))
avatar
Надо было ей сказать, что теперь так будет всегда.) Ты все правильно сделала.
avatar
Я так і сказала ))) Довелось.
Але почала з того, що просто попросила її не займати мою дитину. Якщо Влада ображає чи заважає — то треба сказати мені чи Владиному таткові. А ми вже самі вирішимо, що з цим зробити. Що Владу є кому виховувати. Я не хотіла вляпуватись та шкандалювати. Але ця жінка не вміє сприймати адекватно, от і розпочався у нас самий справжінісінький шкандаль. І нехай тільки спробує ще хоч щось прокоментувати у бік моєї дитини.
avatar
Молодец!!! Так держать))))Дальше будет легче)))
avatar
«теперь так будет ВСЕГДА, Я сказала!» И уходя из кухни «случайно» задеть ее шваброй)))))

Потом когда Женя выходит с комнаты, в коридоре шасть-шасть ко норкам и сидят)))
avatar
От для чого потрібні лисички :)
Дякую усім за підтримку. Чесно скажу, мені було б важче це самій пережити. За мною — цілий натовп! Юххууу! :):)
avatar
гуротом, как говорится, и тетток легче попускать)))
avatar
ура, Женя!
и мне кажется, отлично, что Влада увидела, что за нее есть кому постоять, пусть даже скандал — это и не есть хорошо.
а то сложилось впечатление, что эти упыри ее только и делали, что обижали(
avatar
«упыри» — ))))))))))))))))))))))))))))))))))) так их раз так!
Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.