Прямой эфир Дитина і складний ніж

Не так давно Влада гуляла на вулиці без мене. Гуляла не сама, а з сусідським хлопчиком, і ми з сусідською мамою за ними спостерігали з балконів, тому наче біль-менш не хвилювались. Наче як вік такий — вже іноді можна самих пускати біля будинку. І взагалі вони не самі-самісінькі були, були ще діти такі самі віком, як вони (7-8 років) та трохи старші — до 12-ти років, усі вони з нашого будинку або з двох сусідніх.

Прийшли додому, та розповідають, що хтось із старших дітей образив одного хлопчика — і той дістав маленький складний ніж о_О погрожував, щоб віддали (щось у нього забрали та заховали, дразнили).

Я того хлопчика гарно знаю, з його мамою дружу. Мені подобається її підхід до виховання. Хлопчик гарно вихований, зважений. Я дуже здивувалась, що він взагалі взяв у руки ніж у відповідь на те, що його образили.

Сьогодні нарешті змогла розповісти цю ситуацію його мамі.
Мама подякувала, сказала, що прийме до уваги. І, як би мені пояснюючи та заспокоюючи, сказала, що у нього справді є маленьких ножик — дуже маленький, не гострий, зовсім не страшний. Вона йому його дозволяє носити. Я так розумію, що не те що дозволяє, що спеціально у нього є той ніж на випадок якоїсь загрози. Ми живемо в районі по сусідству з соціальною столовою, тому коли виходиш на вулицю з дому — то майже половина людей, яких ми бачимо — це, на жаль, п«яні безпритульні. Я розумію, в принципі, чому ніж є у сина. Але, все ж таки, мені здається, що ще дуже рано довіряти для самозахисту дитині навіть і маленький і тупий ніж. Хлопчику зараз 8,5 років.

Виходить, що на майданчику дитячому, серед дітей приблизно його років він побачив для себе небезпеку на стільки серйозну, що можна запросто дістати ніж :(.
Закінчилось то все нормально в той день. Але могло погане трапитись :(

7 комментариев

avatar
Що думаєте? :(
avatar
неоднозначно как-то. Нож в таком возрасте при встрече с реальной угрозой мальчику может послужить только дополнительным риском — или отберут, или спровоцирует на большую агрессию. Да и пока ещё не может соизмерять реальные пределы применения холодного оружия. Разве что мальчик робкий и наличие ножа просто придаёт ему уверенности
avatar
Я згадала, що було таке, що він боявся сам дома лишитись, поки мама в магазин сходить. І також подумала, що може ніж у нього для впевненості.
Мій чоловік з мене посміявся, каже, що це нормально, що ніхто нікого не пошкодив би 100%.
У його дитинстві ніж був у кожного хлопця незалежно від віку. У них була ціла купа ігр з використанням ножа (якісь танчики і ще купа всього — для мене це все не знайоме, я не пам«ятаю, щоб у моєму дитинстві хтось грався з ножем на вулиці)
avatar
согласна, что нож в таком возрасте это дополнительный риск самому ребенку(если нож настоящий )
возможно он игрушечный вообще, играются же дети пистолетами там, возможно мальчик слишком серьезно его воспринял.
avatar
если нож тупой и неопасен, то чем он ребенку поможет при опасности? пьяному бомжу он его будет показывать?
а вот угрожать кому бы то ни было ножом… как-то не совсем правильно, как по мне
avatar
Нож не игрушка, даже в руках ребенка это оружие, да он и сам себя мог им поранить. А вот за то, что он угрожал я бы родителям мозги промыла!
avatar
вспоминая свое детство: мы играли складными ножами в городки))))))) плавили свинец, строили халабуды на деревьях и разводили костры во дворе)))) понятно, что реалии другие сегодня, но все равно — никто нам замечаний не делал, играли и играли)
Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.